W jaki sposób można użyć piosenek.

przez , 09.gru.2014, w Bez kategorii

Muzyka jest obecna na każdym kroku, światowe przeboje bez przerwy puszcza kilkanaście większych i mniejszych stacji radiowych, a poza tym zwiększająca się ilość osób używa smartfona albo odtwarzacza MP3. Muzyki chętnie słucha bardzo wiele ludzi, i na szczęście bez przerwy jest ona za darmo dla odbiorców. Lecz jeżeli ktoś chciałby w jakiś sposób zacząć wykorzystywać komercyjnie utwory muzyczne, to chcąc to zrobić w legalny sposób powinien zapłacić za możliwość jej wykorzystania. Praktycznie wszędzie tam, gdzie piosenki są puszczane w jakimś celu komercyjnym czy na różnego rodzaju uroczystościach oraz imprezach, trzeba zapłacić tantiemy. Wysokość ich jest ustalana przez ZAIKS, która to firma zajmuje się całością spraw związanych z pobieraniem opłat od odtwarzania muzyki na terenie całego kraju. Nawet robiąc niewielkie przyjęcie dla dziecka, na których będzie się puszczać jakieś utwory można się będzie spodziewać konieczności zapłacenia za to jakiejś opłaty.<!–more–>

Jednak w pewnych okolicznościach może być potrzeba użycia jakiegoś muzycznego utworu w projektach reklamowych, filmowych albo prezentacjach. W takich przypadkach sposób wykorzystania utworów ustalają zupełnie inne prawa, niż przy publicznym ich odtwarzaniu. Żeby można było taki utwór legalnie użyć, to konieczne może być kupno licencji na to. Licencje takie oferują banki muzyki, jakich parę funkcjonuje w naszym kraju. Działa to w taki sposób, że jeśli komuś zacznie być potrzebna muzyka do swojego filmu, to musi odszukać w banku właściwy utwór.

Następnie będzie mógł zakupić bezterminową licencję na jego wykorzystanie, i wtedy dopiero będzie mógł zastosować go w swoim filmie lub prezentacji. Takie banki mają w ofercie bardzo dużą liczbę piosenek, w niektórych wybierać już się da wśród kilkudziesięciu tysięcy pozycji. Przeważnie posegregowane są one w odpowiednie działy tematyczne, przykładowo takie jak muzyka do filmów, muzyka do reklam albo muzyka do prezentacji multimedialnych. Dzięki temu poszukując jakiejś piosenki nie ma powinno być problemów z nawigacją w serwisie, i praktycznie wszystko to, czego się będzie chciało można w szybki sposób znaleźć.

Wiele osób kocha też muzykę rockową, która od lat jest kojarzona głównie z buntownikami. Współcześnie jednak rock to muzyka idealna dla osób w każdym wieku, niezależnie od ich osobistych opinii, a dzięki ogromnej ilości zespołów, które specjalizują się w tego rodzaju gatunkach, na rynku można odnaleźć utwory lekkiego, melodyjnego rocka, po ciężkie, gitarowe brzmienia. Taka różnorodność jest notabene bardzo ciekawa.


Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...

    Archiwum

    Wpisy, chronologicznie...