Sieć internetowa a legalna muzyka.

Raz po raz słychać, zarówno w Internecie, jak i w telewizji o próbach ograniczenia nielegalnego ściągania utworów muzycznych z różnego rodzaju stron. Często takie debaty są wszczynane w imieniu artystów, którzy uważają że tracą swoje wynagrodzenie. Jednak coraz częściej jest takich muzyków, którzy sami wrzucają własne utwory lub płyty do sieci, zdając sobie sprawę, że nie ma obecnie skuteczniejszej reklamy. Wielu artystów nie cieszyłoby się popularnością, gdyby nie to, że ktoś usłyszał ich utwory w Internecie. Istotne jest jedynie pobieranie jej z odpowiednich źródeł tak, aby była to całkowicie legalna muzyka. Wbrew temu, co wydaje się niektórym nie oznacza to od razu płacenia za pobrane utwory.

Z myślą o użytkownikach Internetu powstało wiele stron, na których można ściągnąć muzykę – zarówno całe płyty, jak i pojedyncze utwory – całkowicie legalnie, czyli za wiedzą i zgodą jej twórców. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które czują się niezręcznie pobierając muzykę w inny sposób i mając możliwość skorzystania ze stron, na których znajduje się legalna muzyka do reklamy – i chętnie to robią. Czasami takie witryny wymagają rejestracji do portalu, czasami nie. Wiele zależy od formatu strony oraz wymagań jej twórców. W przestrzeni internetowej każdy zawsze znajdzie coś dla siebie, dlatego jeżeli jedna strona nie spełnia wymagać, można szukać na innej. Trzeba jednak wiedzieć, że niektóre strony mają ograniczony zasób muzyki. Nie zawsze da się znaleźć to, co jest aktualnie pożądane do słuchania. W takiej sytuacji legalna muzyka jest do pobrania na stronach, które wymagają pewnej kwoty za możliwość ściągnięcia ich na komputer. Takich stron jest również wiele, chociaż do najsłynniejszych należy iTunes.

Przez wiele lat była to strona działająca przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i skupiająca miliony użytkowników, lecz teraz zawitała również do Europy, w tym także do Polski. W związku z tym, każdy kto chce posiadać album jeszcze przed jego oficjalną premierą lub chce go posiadać bez kupowania namacalnego krążku może skorzystać z takiej opcji. Dzięki temu ma się poczucie, że na prywatnym komputerze znajduje się jedynie legalna muzyka. Po licznych informacjach o akcjach policji przeciwko osobom pobierającym nielegalnie pliki, dużo osób postanowiło przerzucić się na tego rodzaju pobieranie – legalne i bezpłatne lub legalne i płatne. Powoduje to, że mogą słuchać muzyki całkowicie bezpiecznie, a dodatkowo są na bieżąco z nowościami rynkowymi, zarówno tymi które już się pojawiły, jak i tymi, które dopiero będą wydane.


Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...

    Archiwum

    Wpisy, chronologicznie...